Wordpress File Upload - en to el translation catalogue (241 entries)

en: Insert variable %uploaddetails% inside text. It will be replaced by a link showing details about the upload when clicked.
el: Εισάγετε τη μεταβλητή %uploaddetails% μέσα στο κείμενο. Θα αντικατασταθεί από έναν σύνδεσμο, που παρέχει λεπτομέρειες της αποστολής, όταν πατηθεί.

en: You need to login as administrator to see this page!
el: Πρέπει να συνδεθείτε ως διαχειριστής για να δείτε αυτή τη σελίδα!

en: Upload files
el: Αποστολή αρχείων

en: Select File/Select Files
el: Επιλογή Αρχείου/Επιλογή Αρχείων

en: Select Directory
el: Επιλογή Φακέλου

en: Upload File/Upload Files
el: Αποστολή Αρχείου/Αποστολή Αρχείων

en: Select File
el: Επιλογή Αρχείου

en: Upload File
el: Αποστολή Αρχείου

en: File Upload Notification
el: Ειδοποίηση Αποστολής Αρχείου

en: Dear Recipient,%n%%n%   This is an automatic delivery message to notify you that a new file has been uploaded.%n%%n%Best Regards
el: Αγαπητέ Παραλήπτη,%n%%n%   Αυτό είναι ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα για να σας ενημερώσει ότι απεστάλη ένα νέο αρχείο.%n%%n%Φιλικούς Χαιρετισμούς

en: File %filename% uploaded successfully
el: Το αρχείο %filename% απεστάλη επιτυχώς

en: File %filename% uploaded successfully but with warnings
el: Το αρχείο %filename% απεστάλη επιτυχώς αλλά με προειδοποιήσεις

en: File %filename% not uploaded
el: Το αρχείο %filename% δεν απεστάλη

en: File %filename% is being uploaded
el: Το αρχείο %filename% αποστέλλεται

en: Your message
el: Το μήνυμά σας

en: Please fill in the above words:
el: Παρακαλώ συμπληρώστε τις παραπάνω λέξεις:

en: Upload Media
el: Ανεβάστε Πολυμέσα

en: By activating this option I agree to let the website keep my personal data
el: Με την ενεργοποίηση αυτής της επιλογής συμφωνώ να επιτρέπω στην ιστοσελίδα να τηρεί προσωπικά μου δεδομένα

en: You have denied to let the website keep your personal data. Upload cannot continue!
el: Δε συμφωνήσατε να επιτρέψετε στην ιστοσελίδα να τηρεί τα προσωπικά σας δεδομένα. Η μεταφόρτωση σε μπορεί να συνεχίσει!

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: File
el: Αρχείο

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: User
el: Χρήστης

en: Page
el: Σελίδα

en: User Fields
el: Πεδία Χρήστη

en: Download
el: Λήψη

en: Download this file
el: Λήψη αυτού του αρχείου

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete this file
el: Διαγραφή αυτού του αρχείου

en: Remove Remote
el: Αφαίρεση

en: Remove this remote file
el: Αφαίρεση αυτού του απομακρυσμένου αρχείου

en: Sort list based on this column
el: Ταξινόμηση λίστας με βάση αυτήν τη στήλη

en: guest
el: επισκέπτης

en: unknown
el: άγνωστος

en: Error. Could not resolve ftp target filedir. Check the domain in 'ftpinfo' attribute.
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατή η επίλυση του καταλόγου προορισμού ftp. Ελέγξτε το domain στην ιδιότητα 'ftpinfo'.

en: Error. Invalid ftp information. Check 'ftpinfo' attribute.
el: Σφάλμα. Μη έγκυρες πληροφορίες ftp. Ελέγξτε την ιδιότητα 'ftpinfo'.

en: Error. Could not extract ftp information from 'ftpinfo' attribute. Check its syntax.
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατή η εξαγωγή πληροφοριών ftp από την ιδιότητα 'ftpinfo'. Ελέγξτε τη σύνταξή της.

en: Error. Could not resolve ftp target filename. Check the domain in 'ftpinfo' attribute.
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατή η επίλυση του ονόματος αρχείου προορισμού ftp. Ελέγξτε το domain στην ιδιότητα 'ftpinfo'.

en: Error. Could not open source file for ftp upload. Check if file is accessible.
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του πηγαίου αρχείου για ftp μεταφόρτωση. Ελέγξτε αν το αρχείο είναι προσβάσιμο.

en: Error. Could not send data to ftp target file.
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατή η αποστολή δεδομένων στο ftp αρχείο προορισμού.

en: Error. Could not connect to ftp host. Check the domain in 'ftpinfo' attribute.
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση στο φιλοξενητή ftp. Ελέγξτε το όνομα χώρου στην ιδιότητα 'ftpinfo'.

en: Error. Could not authenticate to ftp host. Check username and password in 'ftpinfo' attribute.
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατή η αυθεντικοποίηση στο φιλοξενητή ftp. Ελέγξτε το όνομα χρήστη και κωδικό στην ιδιότητα 'ftpinfo'.

en: Error. Could not initialize sftp subsystem. Please check if the server supports sftp.
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατή η αρχικοποίηση του υποσυστήματος sftp. Παρακαλώ ελέγξτε αν ο εξυπηρετητής υποστηρίζει sftp.

en: Error. The web server does not support sftp.
el: Σφάλμα. Ο εξυπηρετητής web δεν υποστηρίζει sftp.

en: Error. The upload size limit of PHP directive upload_max_filesize is preventing the upload of big files.
    PHP directive upload_max_filesize limit is:
el: Σφάλμα. Το όριο μεγέθους αρχείου της PHP ιδιότητας upload_max_filesize εμποδίζει την αποστολή μεγάλων αρχείων.
    Το όριο της PHP ιδιότητας upload_max_filesize είναι:

en: The upload time limit of PHP directive max_input_time is preventing the upload of big files.
    PHP directive max_input_time limit is:
el: Σφάλμα. Το όριο χρόνου αποστολής αρχείου της PHP ιδιότητας max_input_time εμποδίζει την αποστολή μεγάλων αρχείων.
    Το όριο της PHP ιδιότητας max_input_time είναι:

en: Error. Permission denied to write to target folder.
    Check and correct read/write permissions of target folder.
el: Σφάλμα. Δεν επιτρέπεται η εγραφή στο φάκελο προορισμού.
    Ελέγξτε και διορθώστε τα δικαιώματα ανάγνωσης/εγγραφής στο φάκελο προορισμού.

en: Error. This file was rejected because its extension is not correct. Its proper filename is:
el: Σφάλμα. Το αρχείο απορρίφθηκε διότι η επέκτασή του δεν είναι σωστή. Το σωστό του όνομα είναι:

en: Error. This file was rejected because its not a valid image.
el: Σφάλμα. Το αρχείο απορρίφθηκε διότι δεν είναι έγκυρη εικόνα.

en: Too many files are uploaded in a short period of time. This may be a Denial-Of-Service attack, so file was rejected. Please check the upload log for suspicious behaviour.
el: Αποστέλλονται πάρα πολλά αρχεία σε μικρό χρονικό διάστημα. Αυτή μπορεί να είναι μία επίθεση τύπου Denial-Of-Service και για αυτό το λόγο το αρχείο απορρίφθηκε. Παρακαλώ ελέγξτε το αρχείο καταγραφής των αποστελλόμενων αρχείων για ύποπτη συμπεριφορά.

en: File not uploaded in order to prevent overflow of the website. Please contact administrator.
el: Το αρχείο δεν απεστάλλη προκειμένου να αποφευχθεί υπερφόρτωση της ιστοσελίδας. Παρακαλώ επικοινωνήστε με το διαχειριστή.

en: Target folder doesn't exist.
el: Ο φάκελος προορισμού δεν υπάρχει.

en: Upload failed! Missing a temporary folder.
el: Η αποστολή απέτυχε! Λείπει ο προσωρινός φάκελος.

en: Not allowed to upload to target folder.
el: Δεν επιτρέπεται η αποστολή στο φάκελο προορισμού.

en: Upload failed! Permission denied to write to target folder.
el: Η αποστολή απέτυχε! Δεν επιτρέπεται η εγγραφή στο φάκελο προορισμού.

en: File not allowed.
el: Το αρχείο δεν επιτρέπεται.

en: File is suspicious and was rejected.
el: Το αρχείο είναι ύποπτο και απορρίφθηκε.

en: The uploaded file exceeds the file size limit.
el: Το αποστελλόμενο αρχείο υπερβαίνει το όριο μεγέθους αρχείου.

en: The uploaded file exceeds 2GB and is not supported by this server.
el: Το αποστελλόμενο αρχείο υπερβαίνει τα 2GB και δεν υποστηρίζεται από τον server.

en: Upload failed! The uploaded file exceeds the file size limit of the server. Please contact the administrator.
el: Η αποστολή απέτυχε! Το αποστελλόμενο αρχείο υπερβαίνει το όριο μεγέθους αρχείου του server. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή.

en: Upload failed! The duration of the upload exceeded the time limit of the server. Please contact the administrator.
el: Η αποστολή απέτυχε! Η διάρκεια αποστολής υπερέβη το όριο χρόνου του server. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή.

en: Upload failed! The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
el: Η αποστολή απέτυχε! Το αποστελλόμενο αρχείο υπερβαίνει την ιδιότητα MAX_FILE_SIZE που ορίστηκε στη φόρμα HTML.

en: Upload failed! The uploaded file was only partially uploaded.
el: Η αποστολή απέτυχε: Το αποστελλόμενο αρχείο απεστάλλη μερικώς.

en: Upload failed! No file was uploaded.
el: Η αποστολή απέτυχε. Κανένα αρχείο δεν απεστάλη.

en: Upload failed! Failed to write file to disk.
el: Η αποστολή απέτυχε. Δεν κατέστη δυνατή η εγγραφή στο δίσκο.

en: Upload failed! Error occured while moving temporary file. Please contact administrator.
el: Η αποστολή απέτυχε! Ένα σφάλμα συνέβη κατά τη μετακίνηση του προσωρινού αρχείου. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή.

en: Upload cancelled!
el: Η αποστολή ακυρώθηκε!

en: Upload failed! A PHP extension stopped the file upload. PHP does not provide a way to ascertain which extension caused the file upload to stop; examining the list of loaded extensions with phpinfo() may help.
el: Η αποστολή απέτυχε: Μία επέκταση PHP σταμάτησε την αποστολή. Η PHP δεν παρέχει τρόπο εντοπισμού της επέκτασης που προκάλεσε τη διακοπή, ίσως η εξέταση της λίστας των επεκτάσεων που έχουν φορτωθεί με την phpinfo() να βοηθήσει.

en: Upload failed! Error occured while attemting to upload the file.
el: Η αποστολή απέτυχε! Συνέβη κάποιο σφάλμα κατά την αποστολή του αρχείου.

en: Upload failed!
el: Η αποστολή απέτυχε!

en: No file!
el: Κανένα αρχείο!

en: Upload failed! The upload has been canceled by the user or the browser dropped the connection.
el: Η αποστολή απέτυχε! Είτε η αποστολή ακυρώθηκε από το χρήστη ή ο browser έχασε τη σύνδεση.

en: Upload failed! Unknown error.
el: Η αποστολή απέτυχε! Άγνωστο σφάλμα.

en: Please contact the administrator.
el: Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή.

en: No result from remote server!
el: Καμία απάντηση από τον απομακρυσμένο server!

en:  but with warnings
el:  αλλά με προειδοποιήσεις

en: Warning: JSON parse error.
el: Προειδοποίηση: Σφάλμα μετατροπής JSON.

en: Upload parameters of this file, passed as JSON string to the handler, could not be parsed.
el: Οι παράμετροι αποστολής αυτού του αρχείου, οι οποίες πέρασαν στο χειριστή ως συμβολοσειρά JSON, δεν μπόρεσαν να μετατραπούν.

en: UploadStates, passed as JSON string to the handler, could not be parsed.
el: Το αντικείμενο UploadStates, το οποίο πέρασε στο χειριστή ως συμβολοσειρά JSON, δεν μπόρεσε να μετατραπεί.

en: Redirection to classic form functionality occurred due to unknown error.
el: Προκλήθηκε μετάπτωση σε λειτουργία κλασικής φόρμας λόγω σφάλματος.

en: Redirection to classic form functionality occurred because AJAX is not supported.
el: Προκλήθηκε μετάπτωση σε λειτουργία κλασικής φόρμας διότι δεν υποστηρίζεται η AJAX.

en: Redirection to classic form functionality occurred because HTML5 is not supported.
el: Προκλήθηκε μετάπτωση σε λειτουργία κλασικής φόρμας διότι δεν υποστηρίζεται η HTML5.

en: Redirection to classic form functionality occurred due to JSON parse error.
el: Προκλήθηκε μετάπτωση σε λειτουργία κλασικής φόρμας λόγω σφάλματος μετατροπής JSON.

en: Please enable popup windows from the browser's settings!
el: Παρακαλούμε ενεργοποιήστε τα αναδυόμενα παράθυρα από τις ρυθμίσεις του προγράμματος περιήγησης!

en: cannot be empty!
el: δεν μπορεί να είναι κενό!

en: number not valid!
el: μη έγκυρος αριθμός!

en: email not valid!
el: το email δεν είναι έγκυρο!

en: emails do not match!
el: τα emails δεν ταιριάζουν!

en: no base email field in group!
el: δεν υπάρχει αρχικό πεδίο email στο group!

en: passwords do not match!
el: οι κωδικοί δεν ταιριάζουν!

en: no base password field in group!
el: δεν υπάρχει αρχικό πεδίο κωδικού στο group!

en: checkbox unchecked!
el: το checkbox είναι μη επιλεγμένο!

en: no option selected!
el: δεν έχει γίνει επιλογή!

en: no item selected!
el: δεν έχει γίνει επιλογή!

en: No subfolder selected!
el: Δεν επιλέξατε υποφάκελο!

en: There are more than one instances of the plugin in this page with the same id. Please change it.
el: Υπάρχουν περισσότερες από μία εμφανίσεις του plugin σε αυτή τη σελίδα με το ίδιο id. Παρακαλούμε να το αλλάξετε.

en: Cannot edit the shortcode because the page has been modified. Please reload the page.
el: Δεν είναι δυνατή η επεξεργασία του shortcode διότι η σελίδα τροποποιήθηκε. Παρακαλούμε ξαναφορτώστε τη σελίδα.

en: Your browser does not support webcam capture!
el: Ο browser σας δεν υποστηρίζει κάμερα!

en: Your browser does not support video recording from the webcam!
el: Ο browsers σας δεν υποστηρίζει εγγραφή video από την κάμερα!

en: No video was recorded!
el: Δεν καταγράφηκε video!

en: ERROR: Captcha not supported! You have an old PHP version. Upgrade your PHP or use RecaptchaV2 (no account).
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δεν υποστηρίζεται το captcha. Έχετε παλαιά έκδοση της PHP. Αναβαθμίστε την PHP ή χρησιμοποιήστε την επιλογή RecaptchaV2 (no account).

en: ERROR: Only one instance of RecaptchaV1 can exist on the same page. Please notify administrator.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Μόνο μία εμφάνιση του RecaptchaV1 μπορεί να υπάρχει στην ίδια σελίδα. Παρακαλούμε ειδοποιείστε το διαχειριστή.

en: ERROR: Only one instance of RecaptchaV1 can exist on the same page. Please use RecaptchaV1 (no account).
el: ΣΦΑΛΜΑ: Μόνο μία εμφάνιση του RecaptchaV1 μπορεί να υπάρχει στην ίδια σελίδα. Παρακαλούμε χρησιμοποιείστε το RecaptchaV1 (no account).

en: ERROR: No site key. Please contact administrator!
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δεν υπάρχει κλειδί site. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή.

en: ERROR: No site key defined! Please go to the plugin settings in Dashboard to define Google Recaptcha keys.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δεν ορίστηκε κλειδί site! Παρακαλούμε πηγαίνεται στις επιλογές του plugin στο Dashboard για να ορίσετε κλειδιά του Google Recaptcha.

en: Bad captcha image!
el: Μη έγκυρη εικόνα captcha!

en: No input!
el: Κενό!

en: Captcha not completed!
el: Το captcha δε συμπληρώθηκε!

en: Wrong captcha!
el: Λάθος captcha!

en: Error refreshing captcha!
el: Σφάλμα ανανέωσης του captcha!

en: Unknown captcha error!
el: Άγνωστο σφάλμα captcha!

en: Captcha not supported by your browser!
el: Το captcha δεν υποστηρίζεται από το browser σας!

en: the secret parameter is missing
el: η μυστική παράμετρος λείπει

en: the secret parameter is invalid or malformed
el: η μυστική παράμετρος είναι μη έγκυρη ή δεν ορίστηκε σωστά

en: the response parameter is missing
el: η παράμετρος απάντησης λείπει

en: the response parameter is invalid or malformed
el: η παράμετρος απάντησης είναι μη έγκυρη ή δεν ορίστηκε σωστά

en: Please do not use drag drop due to an internal problem.
el: Παρακαλούμε μη χρησιμοποιείτε το drag drop λόγω εσωτερικού προβλήματος.

en: Error during chunked upload. Unique ID empty in chunk %d
el: Σφάλμα κατά τη διάρκεια τμηματικής αποστολής. Το μοναδικό ID είναι κενό στο τμήμα %d

en: Chunked upload is not allowed!
el: Δεν επιτρέπεται τμηματική αποστολή!

en: Chunked upload aborted due to error in previous chunk!
el: Η τμηματική αποστολή ματαιώθηκε λόγω σφάλματος στο προηγούμενο τμήμα!

en: Chunked upload failed, final file could not be created!
el: Η τμηματική αποστολή ματαιώθηκε, το τελικό αρχείο δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί!

en: Could not write file chuck to destination on chunk %d
el: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή τμήματος αρχείου στον προορισμό στο τμήμα %d

en: Could not enlarge destination file on chunk %d
el: Δεν ήταν δυνατή η μεγέθυνση του αρχείου προορισμού στο τμήμα %d

en: Could not open file handles on chunk %d
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα χειριστών αρχείου στο τμήμα %d

en: You are not allowed to download this file!
el: Δεν επιτρέπεται να κατεβάσετε αυτό το αρχείο!

en: File does not exist!
el: Το αρχείο δεν υπάρχει!

en: Could not download file!
el: Δεν ήταν δυνατό το κατέβασμα του αρχείου!

en: You are not allowed to delete this file!
el: Δεν επιτρέπεται η διαγραφή αυτού του αρχείου!

en: File was not deleted!
el: Το αρχείο δε διαγράφηκε!

en: No file was deleted!
el: Δε διαγράφηκε κανένα αρχείο!

en: Some files were not deleted!
el: Μερικά αρχεία δε διαγράφηκαν!

en: Upload skipped! File already exists.
el: Η αποστολή παραβλέφθηκε! Το αρχείο υπάρχει ήδη.

en: The extension of the file does not match its contents.
el: Η επέκταση του αρχείου δεν ταιριάζει με τα περιεχόμενά του.

en: Upload succeeded but the file is suspicious because its contents do not match its extension. Its proper filename is:
el: Η αποστολή ήταν επιτυχής αλλά το αρχείο είναι ύποπτο διότι τα περιεχόμενά του δεν ταιριάζουν με την επέκτασή του. Το σωστό του όνομα είναι:

en: No files have been selected!
el: Δεν επιλέχθηκαν αρχεία!

en: Please complete the consent question before continuing the upload!
el: Παρακαλώ απαντήστε στην ερώτηση συναίνεσης για να επιτραπεί η αποστολή!

en: WPFilebase Plugin not updated because there were no files uploaded.
el: Το plugin WPFilebase δεν ενημερώθηκε διότι δεν απεστάλη κανένα αρχείο.

en: Notification email was not sent because there were no files uploaded.
el: Δεν πραγματοποιήθηκε ειδοποίηση με email διότι δεν απεστάλη κανένα αρχείο.

en: Notification email was not sent because no recipients were defined. Please check notifyrecipients attribute in the shortcode.
el: Δεν πραγματοποιήθηκε ειδοποίηση με email διότι δεν ορίστηκαν παραλήπτες. Παρακαλούμε ελέγξτε την ιδιότητα notifyrecipients στο shortcode.

en: Notification email was not sent due to an error. Please check notifyrecipients, notifysubject and notifymessage attributes for errors.
el: Δεν πραγματοποιήθηκε ειδοποίηση με email λόγω σφάλματος. Παρακαλούμε ελέγξτε τις ιδιότητες notifyrecipients, notifysubject και notifymessage για σφάλματα.

en: Redirection not executed because redirection link is empty. Please check redirectlink attribute.
el: Δεν πραγματοποιήθηκε αναδρομολόγηση διότι ο σύνδεσμος αναδρομολόγησης είναι κενός. Παρακαλούμε ελέγξτε την ιδιότητα redirectlink.

en: Redirection not executed because not all files were successfully uploaded.
el: Δεν πραγματοποιήθηκε αναδρομολόγηση διότι δεν αποεστάλησαν όλα τα αρχεία επιτυχώς.

en: Potential Denial-Of-Service Attack on {SITE}
el: Πιθανή Επίθεση Τύπου Denial-Of-Service στο {SITE}

en: Hello admin
    
    This is a message from Wordpress File Upload Plugin to notify you that a potential Denial-Of-Service attack has been detected on {SITE}.
    
    The plugin detected more than {FILENUM} uploads within {INTERVAL} seconds.
    
    All file uploads that exceed this limit are rejected to protect the website from overflowing.
    
    Please check the upload history log in the plugin's area in Dashboard for any suspicious behaviour.
    
    A new message will follow if the situation remains.
    
    Thanks
el: Γεια σου διαχειριστή
    
    Αυτό είναι ένα μήνυμα από το Wordpress File Upload Plugin για να σε ενημερώσει ότι εντοπίστηκε πιθανή επίθεση Denial-Of-Service στο {SITE}.
    
    Το plugin εντόπισε περισσότερες από {FILENUM} αποστολές αρχείων μέσα σε {INTERVAL} δευτερόλεπτα.
    
    Όλες οι αποστολές που υπερβαίνουν το όριο αυτό απορρίπτονται για να προστατευτεί το website από υπερφόρτωση.
    
    Παρακαλώ ελέγξε το ιστορικό των αποστελλόμενων αρχείων που βρίσκεται στη σελίδα του plugin στο Dashboard για τυχόν ύποπτη συμπεριφορά.
    
    Θα επακολουθήσει νεώτερο μήνυμα αν η κατάσταση παραμείνει ως έχει.
    
    Ευχαριστώ

en: You have activated an alternative insecure Iptanus Services Server. For details please contact info@iptanus.com.
el: Έχετε ενεργοποιήσει έναν εναλλακτικό μη ασφαλή Iptanus Services Server. Για λεπτομέρειες παρακαλούμε επικοινωνήστε με το info@iptanus.com.

en: Iptanus Services Server is unreachable. This may cause problems on some plugin functions. Please read this :article: for resolution.
el: Δεν υπάρχει πρόσβαση στον Εξυπηρετητή Υπηρεσιών του Iptanus. Αυτό μπορεί να προκαλέσει προβλήματα σε κάποιες λειτουργίες του plugin. Παρακαλούμε διαβάστε αυτό το :άρθρο: για επιδιόρθωση.

en: Failed to add the shortcode to the page/post. Please try again. If the message persists, contact administrator.
el: Δεν κατέστη δυνατή η προσθήκη του shortcode στη σελίδα / άρθρο. Παρακαλώ προσπάθησε ξανά. Αν το μήνυμα συνεχίζει, επικοινωνήστε με το διαχειριστή.

en: Failed to edit the shortcode because the contents of the page changed. Try again to edit the shortcode.
el: Δεν ήταν δυνατή η επεξεργασία του shortcode διότι τα περιεχόμενα της σελίδας άλλαξαν. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά να επεξεργαστείτε το shortcode.

en: Failed to delete the shortcode because the contents of the page changed. Try again to delete it.
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή του shortcode διότι τα περιεχόμενα της σελίδας άλλαξαν. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά να διαγράψετε το shortcode.

en: The page containing the shortcode has been modified and it is no longer valid. Please go back to reload the shortcode.
el: Η σελίδα που περιέχει το shortcode τροποποιήθηκε και δεν είναι πλέον σε ισχύ. Παρακαλούμε πηγαίνετε πίσω και ξαναφορτώστε το shortcode.

en: Failed to update the shortcode because the contents of the page changed. Go back to reload the shortcode.
el: Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση του shortcode διότι τα περιεχόμενα της σελίδας άλλαξαν. Πηγαίνετε πίσω και ξαναφορτώστε το shortcode.

en: Failed to update the shortcode. Please try again. If the problem persists, go back and reload the shortcode.
el: Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση του shortcode. Παρακαλούμε ξαναδοκιμάστε. Αν το πρόβλημα παραμείνει, πηγαίνετε πίσω και ξαναφορτώστε το shortcode.

en: This is a test message
el: Αυτό είναι ένα μήνυμα ελέγχου

en: This is a test administrator message
el: Αυτό είναι ένα μήνυμα διαχειριστή ελέγχου

en: File testfile 1 under test
el: Αρχείο testfile 1 υπό έλεγχο

en: File testfile 1 message
el: Μήνυμα αρχείου testfile 1

en: File testfile 1 administrator message
el: Μήνυμα διαχειριστή αρχείου testfile 1

en: File testfile 2 under test
el: Αρχείο testfile 2 υπό έλεγχο

en: File testfile 2 message
el: Μήνυμα αρχείου testfile 2

en: File testfile 2 administrator message
el: Μήνυμα διαχειριστή αρχείου testfile 2

en: Insert variable %userid% inside text. It will be replaced by the id of the current user.
el: Εισάγετε τη μεταβλητή %userid% στο κείμενο. Θα αντικατασταθεί από το id του τρέχοντος χρήστη.

en: Insert variable %username% inside text. It will be replaced by the username of the current user.
el: Εισάγετε τη μεταβλητή %username% στο κείμενο. Θα αντικατασταθεί από το όνομα του τρέχοντος χρήστη.

en: Insert variable %useremail% inside text. It will be replaced by the email of the current user.
el: Εισάγετε τη μεταβλητή %useremail% στο κείμενο. Θα αντικατασταθεί από το email του τρέχοντος χρήστη.

en: Insert variable %filename% inside text. It will be replaced by the filename of the uploaded file.
el: Εισάγετε τη μεταβλητή %filename% στο κείμενο. Θα αντικατασταθεί από το όνομα του αποστελλομένου αρχείου.

en: Insert variable %filepath% inside text. It will be replaced by the full filepath of the uploaded file.
el: Εισάγετε τη μεταβλητή %filepath% στο κείμενο. Θα αντικατασταθεί από την πλήρη διαδρομή του αποστελλομένου αρχείου.

en: Insert variable %blogid% inside text. It will be replaced by the blog id of the website.
el: Εισάγετε τη μεταβλητή %blogid% στο κείμενο. Θα αντικατασταθεί από το blog id της ιστοσελίδας.

en: Insert variable %pageid% inside text. It will be replaced by the id of the current page.
el: Εισάγετε τη μεταβλητή %pageid% στο κείμενο. Θα αντικατασταθεί από το id της τρέχουσας σελίδας.

en: Insert variable %pagetitle% inside text. It will be replaced by the title of the current page.
el: Εισάγετε τη μεταβλητή %pagetitle% στο κείμενο. Θα αντικατασταθεί από τον τίτλο της τρέχουσας σελίδας.

en: Insert variable %userdataXXX% inside text. Select the user field from the drop-down list. It will be replaced by the value that the user entered in this field.
el: Εισάγετε τη μεταβλητή %userdataXXX% στο κείμενο. Επιλέξτε το πεδίο χρήστη από την εμφανιζόμενη dropdown λίστα. Θα αντικατασταθεί από την τιμή που εισήγαγε ο χρήστης σε αυτό το πεδίο.

en: Insert variable %n% inside text to denote a line change.
el: Εισάγετε τη μεταβλητή %n% στο κείμενο για να υποδείξετε αλλαγή γραμμής.

en: File %filename% uploaded successfully but not saved
el: Το αρχείο %filename% μεταφορτώθηκε αλλά δεν αποθηκεύτηκε

en: Test Mode
el: Κατάσταση Ελέγχου

en: select dir...
el: επιλογή καταλόγου...

en: type dir
el: εισάγετε κατάλογο

en: Upload path: %filepath%
el: Διαδρομή προορισμού: %filepath%

en: Failed upload path: %filepath%
el: Εσφαλμένη διαδρομή προορισμού: %filepath%

en:  (required)
el:  (απαραίτητο)

en: Files are being uploaded. Are you sure you want to exit the page?
el: Υπάρχουν αρχεία που αποστέλλονται. Σίγουρα θέλετε να φύγετε από τη σελίδα;

en: checking captcha...
el: έλεγχος captcha...

en: refreshing...
el: ανανέωση...

en: correct captcha
el: σωστό captcha

en: click to continue the upload
el: πατήστε click για να συνεχίσει η αποστολή

en: Are you sure you want to delete this file?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το αρχείο;

en: Are you sure you want to delete these files?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτά τα αρχεία;

en: Bulk Actions
el: Μαζικές Ενέργειες

en: Apply
el: Εκτέλεση

en: of
el: από

en: Are you sure that you want to cancel the upload?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να ακυρώσετε την αποστολή;

en: cancel upload of this file
el: ακυρώστε την αποστολή αυτού του αρχείου

en: Upload in progress
el: Αποστολή σε εξέλιξη

en: Upload in progress with warnings!
el: Αποστολή σε εξέλιξη με προειδοποιήσεις!

en: Upload in progress but some files already failed!
el: Αποστολή σε εξέλιξη αλλά κάποια αρχεία ήδη απέτυχαν!

en: Upload in progress but no files uploaded so far!
el: Αποστολή σε εξέλιξη αλλά δεν απεστάλη κανένα αρχείο μέχρι τώρα!

en: All files uploaded successfully
el: Όλα τα αρχεία απεστάλησαν επιτυχώς

en: All files uploaded successfully but there are warnings!
el: Όλα τα αρχεία απεστάλησαν επιτυχώς αλλά υπάρχουν προειδοποιήσεις!

en: File uploaded successfully but there are warnings!
el: Το αρχείο απεστάλη επιτυχώς αλλά υπάρχουν προειδοποιήσεις!

en: Some files failed to upload!
el: Μερικά αρχεία απέτυχαν να αποσταλούν!

en: All files failed to upload
el: Όλα τα αρχεία απέτυχαν να αποσταλούν

en: File failed to upload
el: Το αρχείο απέτυχε να αποσταλεί

en: There are no files to upload!
el: Δεν υπάρχουν αρχεία για αποστολή!

en: Test upload message
el: Μήνυμα αποστολής ελέγχου

en: JSON parse warning!
el: Προειδοποίηση μετατροπής JSON!

en: please wait while redirecting...
el: παρακαλούμε περιμένετε ενώ γίνεται αναδρομολόγηση...

en: Submitting data
el: Τα δεδομένα αποστέλλονται

en: Data submitted successfully!
el: Τα δεδομένα αποστάλθηκαν με επιτυχία!

en: Data were not submitted!
el: Τα δεδομένα δεν αποστάλθηκαν!

en: Cancelling upload
el: Αποστολή αρχείων σε ακύρωση

en: Upload succeeded!
el: Η μεταφόρτωση ήταν επιτυχής!

en: Upload completed but no files were saved!
el: Η μεταφόρτωση ολοκληρώθηκε αλλά κανένα αρχείο δεν αποθηκεύτηκε!

en: File was not saved due to personal data policy!
el: Το αρχείο δεν αποθηκεύτηκε λόγω της πολιτικής προσωπικών δεδομένων!

en: Open visual shortcode editor in new window
el: Ανοίξτε τη γραφική επεξεργασία του shortcode σε νέο παράθυρο

en: loading visual editor
el: φόρτωση του γραφικού επεξεργαστή

en: Clear file list?
el: Να γίνει καθαρισμός της λίστας αρχείων;

en: DROP HERE
el: ΑΦΗΣΤΕ ΕΔΩ

en: record video
el: εγγραφή video

en: take a picture
el: φωτογραφία

en: turn webcam on/off
el: ενεργοποίηση/απενεργοποίηση κάμερας

en: switch camera
el: αλλαγή κάμερας

en: go live again
el: επιστροφή σε ζωντανή λήψη

en: end recording
el: τέλος εγγραφής

en: play
el: αναπαραγωγή

en: pause
el: παύση

en: go to the beginning
el: μετάβαση στην αρχή

en: go to the end
el: μετάβαση στο τέλος

en: Wordpress File Upload Form
el: Φόρμα του Wordpress File Upload

en: Wordpress File Upload plugin uploader for sidebars
el: Αποστολή αρχείων με το Wordpress File Upload plugin για sidebars

en: Upload Files
el: Αποστολή αρχείων

en: Wordpress File Upload Consent Status
el: Κατάσταση Συναίνεσης του Wordpress File Upload

en: Consent Status
el: Κατάσταση Συναίνεσης

en: You have given your consent to store personal data.
el: Δώσατε τη συναίνεσή σας για αποθήκευση προσωπικών δεδομένων.

en: You have denied to store personal data.
el: Δε συμφωνήσατε στην αποθήκευση προσωπικών δεδομένων.

en: You have not answered to consent yet.
el: Δεν έχετε απαντήσει στην ερώτηση συναίνεσης ακόμα.

en: Change status to
el: Αλλαγή κατάστασης σε

en: No change
el: Καμία αλλαγή

en: Revoke Consent
el: Ακύρωση Συναίνεσης

en: Clear Consent
el: Καθαρισμός Συναίνεσης

en: Give Consent
el: Παροχή Συναίνεσης

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Shortcode Attributes:
el: Ιδιότητες Shortcode:
